... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Tour de Bohemia Regent 2000

Po vytrvalostní variantě 4. ročníku musela zákonitě přijít varianta podporující pivovar Regent. Během měsíce února vznikl Organizační výbor Tour de Bohemia Regent (OVTDBR), který tvořili dva stálí účastníci. OVTDBR začal ihned plně pracovat na organizaci 5. ročníku tím, že vytvořil nové logo výletu. 21.3.2000 valná hromada JčP schválila návrh ředitele JčP, prodat pivovar Regent do tří měsíců a nebo ho zrušit a výrobu převést do Samsonu. Na tuto skutečnost OVTDBR reagoval 29.3.2000 přesunutím termínu výletu ze srpna na konec května. Během dubna OVTDBR zdokonalil pravidla z roku 1998 vytvořením Morálního kodexu výletu, kterým jsem se snažil vyjádřit protest proti monopolním praktikám jistých společností a proti politice JčP vůči Regentu. 5. ročník byl opět představen začátkem května na Přejezdu Slovenských hor. Pozvánka obsahovala kromě itineráře a organizačních pokynů také přílohy o historii pivovarnictví v Třeboni a Českých Budějovicích, popis vývoje JčP a pivovaru Regent po 2. světové válce, souhrnný přehled o výstavu českých pivovarů za roky 1997 - 1999 a souhrn článků o panu "podnikateli" F. Chvalovským. 30.4.2000 jsem očmuchával stav hospod okolo plánované trasy. Výsledek nebyl moc příznivý. Největší rána bylo zjištění, že hlavní atrakce 5. ročníku Hostinec U jedovaté báby přešel na Budvar. Okamžitě jsem změnil trasu a konec 2. dne jsem přesunul do Hospříže. Útěchou mi bylo objevení jedinečné hospody v Horní Pěně U Jaryka a skutečnost, že jsem nejel do hlavní oblasti Regentu.
[Později OVTDBR chystá pro účastníky zveřejnit uvedené přílohy.]
Čtvrteční trasa vedla z Veselí nad Lužnicí přes Dírnou do Deštné. Počasí přes den fantastické okamžitě zareagovalo a poslalo na nás od západu bouřku. Naštěstí jsme jí ujeli.
Páteční trasa byla plánovaná z Deštné přes Děbolín, Horní Žďár, Horní Pěnu, Sedlo, Novou Bystřici, Landštejn, Hospříz. Jelikož jsme se nevraceli do Deštné, počasí bylo nádherné. Ovšem i tak jsme museli trasu zkrátit. Nečekaně silný přísun Regentů a čekání na Pionýra nám nedovolily pokračovat dál a tak noc trávíme v lese za Klášterem I.
V sobotu dokončujeme s malou změnou páteční plán a v Non - stopu navazujeme na další plán trasy z Hospříže přes Malý Ratmírov, Strmilov, Žírovnice, Ctiboř, Kamenici nad Lipou, Starý Bozděchov do Deštné. Ale když jsme v 13:30 dorazili do Střížovic, bylo nám jasné, že Kamenici nenavštívíme. Je to veliká škoda, neboť to byla možná poslední možnost navštívit další atrakci 5. ročníku restauraci Beseda, která je nyní uzavřená. Ze Střížovic jsme trasu vedli přes Jarošov nad Nežárkou, Starý Bozděchov, Mnich do Deštné. A jelikož jsme se vraceli do Deštné počasí nám to dalo vědět. Menší bouřka doprovázena následujícím trvalejším deštíkem nás ale nemohli rozházet. Měli jsme totiž po cestě tajný trumf v podobě chalupy kamaráda Karla Marka.
Nedělní trasa po zkušenostech z roku 1998 nebyla jako volný den plánovaná. Po raním procitnutí jsme s Jirkou zvolili cestu z Deštné přes Kardašovu Řečici, Stráž nad Nežárkou, Klikov, Halámky, Suchdol nad Lužnicí, Borovany, Ledenice do Českých Budějovic. Během dne nás opět ohrožovaly dvě bouřky, ale taktickou jízdou se nám je podařilo setřást.
Průběhu 5. ročníku se nedalo v podstatě nic vytknout. Je sice pravda, že trasa byla opět měněna, ale v souladu s pravidly. A na konec nebyli jsme přece na borůvkách.

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz