... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Hostinec Štítov

Prezidentova návštěva hospody v létě 2009

Hostinec v Štítově je klasická vesnická hospoda. Před hospodou přes silnici se nachází několik dřevěnách stolků a lavicemi s nabídkou cca 18 míst. Samotná hospoda se skládá z výčepu a velkého sálu. Vchodem se dostanete do malé předsíňky. V pravo je vchod do potravin a vlevo do výčepu hospody. Výčep je menší místnost v které jsou 3 klasické dřevěné stoly s cca 26 místy. Na stolech byly modrobílé ubrusy a malé prostírání zelené barvy s logem pivovaru Regent. Podlaha výčepu je klasická krytá linoleem. Stěny jsou z části obloženy dřevěnými palubkami. V levém rohu od vchodu jsou přájemná kamna. Naproti vchodu je výčepní pult s klasickou nerezovou pípou.
K hostinci jsme s Milanem blížili od Trokavce. Necelý kilometr před Štítovem se ná naskytl výhled na obec i s hostincem. Po příjezdu k hospodě si nejspíš řeknete "Obyčejná vesnická hospoda s Hnusem". A i jediné logo visící nad hospodou tomu napovídá. Ovšem při pohledu na pípu Vám už bude jasno, proč Vás sem OVTDBR zatáhl. To ovšem není všechno. Hostinec ještě pro své hosty připravuje pravidelné čtvrteční uzení. Produkty tímto vzniklé (uzená kuřata, klobásy, bůčky, krkovičky, salámy a jiné uzeniny) budeme také moci ochutnat.
Hostinec objevil Milan při svých cyklistických objížďkách po okolí Lipnice, kde má chatu. V okamžiku objevení hostinský prostě zkoušel dát na čep i jiné pivo. To že zvolil Regenta je čistě náhoda. Také náhodou je, že se tu zrovna objevil i Milan. Okamžitě začal Hostinec navštěvovat pravidelně a tím utvrzovat hostinského a později i místní štamgasty, že Regent je správná volba. Tím se postaral, že Regent v Štítově se stal hlavní značkou hospody! Za tomu patří velký dík OVTDBR!

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz