... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Štítov 2012

OVRT ve spolupráci s Milanem zorganizoval 30. 3. až 1. 4. 2012 jarní zasedání ve Štítově.
Zasedání se zúčastnili Prezident, Milan, Ondra, Fred a Jirka. Díky malé účasti se spalo u Milana na chatě v Lipnici.
Sraz byl samozřejmě v hostinci Štítov . Milan, Ondra a Fred zde od cca 16 hodiny poctivě čekali na mě a Jirku. Nás ovšem zdržela restaurace U Kozlerů s nabídkou Bernarda. Po pár pivech a malé svačince jsme vyrazili do Štítova. Přivítání nebylo moc příznivé. Milan se krapítek cítil Kozlery odstrčen. Večer se rozhodně podařil. Štítovský hostinec nabízel různé uzené lahůdky vlastní produkce a hlavně dobře ošetřeného Regentíčka.
K sobotní snídani nám Milan připraví vynikající gulášovku. Už od rána bylo chladno a silně větrno a nám bylo jasné, že daleko nedojedeme. Přes Mešno, Nevid a Rakovou jsme si to zamířili přímo do Rokycan. Nejdříve jsme se zastavili na oběd Na Střelnici a pak si to zamířili do místního minipivovarů U Stočesů . Z místních piv nám nejvíce chutnal polotmavý Řepiš, ale i ostatní pivka byla zajímavá. Například se docela chytil speciál Pšeničná Limetka. V okamžiku, kdy venku začaly padat kroupy, jsme jednohlasně rozhodli, že zpět jedeme vlakem. A když i v Příkosicích sněžilo, vzali jsme to přímo do Lipnice a vyhřáté chaty.
Nedělní trasu jsme zvolili podél železniční tratě Plzeň - Praha. Přes Mšeno a Mirošov jsme dorazili do Dobříva, kde se po zimní přestávce otvíral původní Vodní hamr . Po cca půlhodinové prohlídce jsme vyrazili do Strašic na oběd. Ve Společenském domě zrovna otvírali a my nabídku neodmítli. Dále jsme pokračovali přes Zaječov, Komárov, Hořovice, Praskolesy a Bavoryni na Zdické nádraží, kde jsme ověřili místní Nádražní restauraci a okoštovali Samsona. Poslední část trasy vedla podél dálnice do Berouna na místního Medvěda Po malé ochutnávce jsme na nedalekém nádraží první zasedání OVRT ukončili.
Malou fotodokumentaci najdete zde -

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz