... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Revizní komise RT 2014 - Louny

aneb jednodenní výlet do dvou minipivovarů v Lounech.

Dne 3. března svolal Jirka zasedání Revizní komise RT ve dvou minipivovarech v Lounech. Navštívili jsme pivovary Lounský žejdlík a Pivo ZLoun.
Zasedání Revizní komise RT se zúčastnili Prezident, Jirka, Ondra, Křížák, Pepa a další spřízněné duše.
Jedíný důležitý bod zasedání bylo představení trasy 19. ročníku Regent Tour 2014. Jelikož v té chvíli byl přítomen jen jediný účastník a to Ondra, je představení trasy zvládnuto docela rychle.
Dalším bodem byl pokus o zavedení diskuze na téma narozeniny Prezidenta, ale nakonec to spíše bylo Jirkovo vyjádření plodného názoru na organizace této akce.

Pivovar první - Lounský žejdlík

Něco málo před šestou vstupujeme do prvního pivovaru. Na čepu byla tři piva všechna pod názvem Žejdlík.
První jsme ochutnali světlou jedenáctku. Byla středně hořká se slabě doznívajícím hořkým koncem se střední plností. Vůně byla bez problémů.
Jako druhá byla tmavá třináctka. Slabá chuť se slabým hořkým koncem a slabší plností. Vůně byla bez závad.
Posledním vzorkem byl tmavý višňový speciál. Chuť poněkud nevyvážená, silně hořká s pro mne nepříjemným višňovým koncem. Plnost byla slabší.

Pivovar druhý - Pivo ZLoun

Druhý pivovar měl na čepu čtyři piva.
První jsme ochutnali světlou desítku Zloun. Byla více hořká se silně až malinko nepříjemným doznívajícím hořkým koncem s na desítku příjemnou plností. Vůně byla bez problémů.
Jako druhá byla světlá dvanáctka Tvrďák. I ta byla více hořká, ale lépe vyvážená. Plnost byla na dvanáctku malinko slabší. Vůně také bez problémů.
Dalším vzorkem byla tmavá třináctka Lyon. Chuť opět více hořká s pojená s příjemnou karamelovou příchutí. Plnost byla slabší.
Posledním vzorkem byl jediný zástupce svrchně kvašených piv, Pale Ale. Chuť odpovídala druhu piva a byla silně a aromaticky hořká se silným hořkým koncem. Plnost byla střední a vůně příjemná a aromatická.
Celkově Lounská piva sice tak neoslnila jako piva ostravská (viz Ostrava 2014). Více mi chutnala piva z pivovaru Zloun. Piva jsem hodnotil podle stupnice degustací takto (1 - nejlepší, 9 - nejhorší):
Pale Ale (Zloun) 12° - 3 body
Lyon 13° - 3,5 bodů
Žejdlík 11° - 3,5 bodů
Tvrďák 12° - 3,5 bodů
Zloun 10° - 4 body
Žejdlík 13° tmavé - 4,5 bodů
Žejdlík tmavý višňový speciál - 5 bodů

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz