... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Výlet po okolí Deštné.

aneb Křest kola u Jitky, nečekaná návštěva pivovaru Kokeš a návštěva Bechyně.

Po zařízení nutných záležitostí spojených s Vaším dárkem, jsem mohl onen dárek poprvé představit na veřejnosti. Symbolicky se tak stalo v hostinci U Jitky v Roseči 8. května 2014.
Na slavnostní představení jsem dorazil i s Agátou a Lenkou, což vyvolalo u Jirky, jediného dalšího účastníka, velký údiv. Po zahnání žízně jedním jemně perlivým Regentíčkem, došlo na slavnostní akt křestu nového kola.
Po křestu a občerstvení vynikajícím Bozděchovským salátkem a stejně výbornou škvarkovou pomazánkou, jsme se přesunuli do Kardašovy Řečice očmuchat hostinec U Nekudů. Přivítala nás nová fasáda a celopodnikové prázdniny do 11. 5. Jako náhradu jsme zvolili slavnosti osvobození Kardašky a Plzeňskou pivnici se Svijany, kde jsme se s Jirkou po jednom pivku rozloučili.
Po návratu do Deštné, jsem usoudil, že na nové kolo to bylo málo a vypravil jsem se zajet do Kamenice nad Lipou. Nedávno založený minipivovar byl dobrou záminkou. Po dotazu v Restauraci Beseda a chvíli hledání, jsem našel sídlo pivovaru. Přivítala mě poněkud nepříjemná cedulka se sdělením "Vyprodáno". Naštěstí trochu drzý dotaz jestli je tato informace pravdivá, způsobil, že se mě ujmul otec vlastníka pivovaru a k mému překvapení mě provedl pivovarem a umožnil ochutnat místní jedenáctku a čtrnáctku. Při návratu do Deštné se nedalo zastavit v Včelničce na Poutníkovi.
Druhý den byl na programu výlet do Bechyně za Milanem. Cesta probíhala překvapivě na silný protivítr v pohodě. Dokonce došlo i na pár bankomatů. S Milanem jsem se sešel v nám známém hotelu U draka, kde jsem v roce 2006 léčil záludnou chorobu tatarákem. Na čepu byl Platánek 10° a 11°.
Po obědě a krátké zastávce na náměstí, jsme setkání završili v Kinobaru u výročního ležáku pivovaru Svijany 450. Zachutnal tak, že jsem z Bechyně vyrazil o hodinu později, nežli jsem chtěl.
Cesta zpět do Veselí nad Lužnicí kopírovala trasu posledního ročníku Tour de Bohemia Regent. Nejprve jsem silně zavzpomínal na pivo v ksichtíku a rumíky v obci Zálší. Výbornou zprávou je, že v místním hostinci stále čepují Regenta!
Další zastávkou bala Hokejka. Bohužel U Hokejky stále není Regent, takže jsem nemohl pořádně zavzpomínat na historický souboj na fotbalovém hřišti a připomenout si kdo byl vítězem!
Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem zainteresovaným, za jedinečný dárek k mému kulatému výročí!!!

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz