... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Rajské pivo

Výlet organizovaný v rámci oslav 20 let Regent Tour

OVRT zorganizoval ve spolupráci s Vaškem Rajským ochutnávku jeho domácího piva v Malých Hošticích u Opavy.
Ochutnávka proběhla 27. až 29. 3. 2015.
Ochutnávky se zúčastnili Prezident, sládek Vašek, Jirka, Ondra, Jarda, Hroch.
A samozřejmě jsme pořídili i pár foteček !
Zahájena byla po opožděném příjezdu v Minipivovaru Nová Sladovna v Opavě. Na čepu byly 10° Opavský Škopek, 12° Opavský Zlaťák a 14° Columbus IPA. Desítka byla na svoji stupňovitost velmi chutná. Zato dvanáctce jakoby něco chybělo. Ono pít Zlaťáka bez Zlaťáka není jaksi ono. A čtrnáctka samozřejmě byla lahůdkou.
V cca 21:29:45 jsme se začali přesouvat do Malých Hoštic. A díky místním cyklotrasám jsme těch 3,8 km zvládly bez bloudění.
V pátek večer jsme stihli ochutnat všechna připravená pivka. Byly to světlé, polotmavé a tmavé ležáky. Stupňovitost se pohybovala od dvanáctky po čtrnáctku. A jelikož pivka Vašek vařil dost narychlo, byly i senzorické vlastnosti jednotlivých vzorků rozdílné. Asi nejvíce bylo poznat, že některé vzorky byly málo (krátce) uleželé. Ale jinak byla všechna pivka pitelná a chuťově zajímavá. Mě osobně nejvíce chutnaly tmavé vzorky.
Sobotní program se zaměřil na pivovar Regent Tour 2012 v Rohově. I přes nepřízeň počasí jsme byli rozhodnutí zajet až do Rohova. Ovšem cestou jsme narazili na restauraci Slezský Grunt v Smolkově a Rohana jsme mohli ochutnat už v něm. Na čepu byly 13° polotmavý speciál a Velikonoční světlý speciál 14°. A díky postupujícím přeháňkám, jsme byly nucení se v Smolkově zdržet déle. Tento čas jsme vyplnili posilněním místní polévkou. V nabídce byl Silný vývar s babiččinými nudlemi a játrovými knedlíčky a Česnečka jako řemen se sýrem a chlebovými krutónky. A mohu prohlásít, že česnečka byla opravdu jako řemen. Tak česnekovou česnečku jsem už dlouho nejedl. Však jsme také kuchaři děkovali ještě druhý den!
Cesta dále pokračovala na Bolatice, před kterými nás docela potrápil náš známý protivítr. A proto jsme v místním baru nesoucí název Club bar C rozhodli o změně trasy a návratu do Hoštic. Bar nabízel 10° Kozla a 12° Radegast. Abychom neurazili, dali jsme si Radka. Někdy okolo 14:30 jsme pivovar Rajské pivo neoficiálně jmenovali pivovarem Regent Tour.
Cestou jsme se ještě zastavili v restauraci Damínka v Kravařích. Zde za zmínku stojí snad jen dva slovní klenoty. Nejprve Jirka prohlásil, že si nedá pivo a posléze tomu Jarda nasadil korunu, když vyhlásil, že si dá Gambrinus, aby měl čárku za měsíc březen v vypitých značkách. A opravdu tak udělal. Fakt nevím jestli není nemocný ...
Večer samozřejmě znovu degustujeme Rajské pivko.
Nedělní program je už podřízen návratu. Jarda, Hroch a Ondra vyrazili na Ostravu. Prezident a Jirka vyrazili na Krnov. Vašek vyrazil také na Krnov, ale Jirkovým autem. Jak jeli chlapci, se musíte zeptat jich. Cesta do Krnova proběhla naprosto v pohodě. Foukal sice vítr, ale ne přímo proti nám, takže nás moc neovlivnil. V Krnově nalézáme Vaška a auto. Výlet za Rajským pivem se stává minulostí.

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz