... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Tour de Bohemia Regent 2006

Od stříbrného Herolda za zlatým Prezidentem

Generální sponzor Pivovar 11. ročníku
11. ročník Tour de Bohemia a Regent (TDBR) probíhal na rozdíl od hektického jubilejního 10. ročníku v poklidném tempu. Organizačnímu výboru TDBR (OVTDBR) se podařilo dokonale zorganizovat prohlídku březnického pivovaru Herold. Díky klasické kratší variantě a i jakési soutěžní únavě všech účastníků, se nikam nechrtilo a přesuny byly takřka bez bloudění. Takřka idylka. Přesto se ale letos nepodařilo překovat úroveň ročníku loňského. Největší podíl na tom měly dvě události. Na rozdíl od loňska nám moc nepřálo počasí a většina účastníků si vyzkoušela jízdu v dešti. A ten způsobil největší chybu v organizaci, kdy v pátek večer OVTDBR výlet ukončil, což mělo za následek morální rozpad pelotonu. Jedinou omluvou vedení OVTDBR, zato pádnou, byla druhá událost. Už od čtvrtečního večera sužovala nejvyšší vedení OVTDBR jakási zákeřná choroba, která silně nahlodala jeho morálku, vůli a osobnost. Nebýt této nechutné události, určitě by prezident výletu v pátek večer neseděl pod potupným logem Prazdroje!
I tak ovšem byly v organizaci chvilky opačné, ba přímo krásné a veselé. Pivovar Herold a jeho prohlídka byla jednou z nich. A mohu prohlásit, že pivovar byl přímo skvost českého poctivého pivovarnictví. Všem kdo v březnici ještě nebyl, vřele doporučuji pivovar navštívit! Opravdu to stojí zato. Herolde DÍKY!!! Poděkovat také musím všem účastníkům, kteří se nezalekli varovné předpovědi počasí a přijeli částečně zmoknout. A je škoda, že se nedostavili všichni ohlášení a tím nepadl rekord účasti.

A co dál?

Na závěr každého hodnocení uvádím plány do budoucna. Bohužel v organizaci Tour de Bohemia Regent mám už plán jediný. Na podzim uspořádat důstojné rozloučení s celkovou historií těchto cyklistickopivních výletů a Tour de Bohemia Regent definitivně ukončit. Říká se, že se má v nejlepším přestat. Samozřejmě to není jediný důvod, ale popisovat je nebudu (alespoň tady ne). Ale nepropadejte zoufalství. Na kole jezdit nepřestanu a pít pivo také ne. Takže si své nápady na cesty Po vlastech českých a moravských za poctivým českým a moravským pivem nenechám jen pro sebe a příští jaro se zase sejdeme na kolech a určitě navštívíme zase nějaký pivovar. Jen se nebudeme hnát za Králem Regentů a jeho rekordními pivokilometry. Budem jezdit tak jako v létě za krásou údolí Svratky a Znojemských vinic. A nakonec, jednou za pár let se určitě za Regentem vrátíme!

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz