... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Tour de Bohemia Regent 2005

Po vlastech českých a moravských za českým a moravským pivem

Generální sponzoři 10. ročníku Tour de Bohemia Regent
Jubilejní 10. ročník Tour de Bohemia Regent (TDBR) se vrátil k osvědčenému modelu z roku 2003, kdy se symbolicky trasou spojil s Regentem jiný malý pivovar. Ale přece jen byl opět něčím odlišný. Start výletu se mimořádně uskutečnil o den dříve než bývalo zvykem. Hlavním pivovarem propojeným s Regentem byl původně plánovaný jeden z klenotů českého pivovarnictví, Měšťanský pivovar v Poličce. Ovšem i když generální sponzor firma Hekom, měl v pivovaru spřízněnou duši, nepodařilo se nám do podvědomí vedení pivovaru proniknout důsledněji a tím si získat jistá privilegia. Počet odrazených účastníků vedením pivovaru jednoznačně stanovenou cenou na 200 Kč za prohlídku pivovaru postupně začal nabývat vrchu nad ostatními účastníky, že hrozilo k vážnému narušení výletu hned v začátku akce. Za těchto okolností musel OVTDBR sáhnout k nepříjemnému opatření a prohlídku pivovaru v Poličce zrušit. Ovšem bez prohlídky pivovaru by byl 10. ročník hodně ochuzený. Naštěstí poličský pivovar dokázal nahradit pivovar Rebel. Cena byla stanovena více než symbolicky a nakonec i výklad paní Brychtové byl velmi zajímavý. A po, dalo by se říci náhodném, setkáním s ředitelem p. Huškem se pivovar vzdal symbolické ceny 30,- a stal se třetím sponzorem výletu, za což mu patří velký dík!
Pokud jsem si pořád stěžoval, že 8. a 9. ročník nepřekonaly 7. ročník, po letošku už můžu volit jinak. 10. ročník se dle mého názoru stal po právu nejlepším ročníkem historie. Ale neznám akci, která nemá trhlin. A i 10. ročník měl některé. Na poslední chvíli měněný start poněkud zkomplikoval nástup některých účastníků. Změna měla dva důvody. Jako prezident jsem chtěl vyjádřit díky firmě Hekom za finanční podporu a za druhé, věděl jsem, že v České Třebové čepují Regenta a zahájit jubilejní ročník jiným pivem než je Regent by přece nešlo! Další připomínkou jednoho člena OVTDBR, byla kritika, že účastníci byly hodnoceni už od začátku. Uznávám, že někteří nadržení a Zlatého Regenta chtivý účastníci způsobili první den svým neskutečným úprkem za pivem mírný zmatek, díky němuž jsme plánovanou Choceň vůbec nenašli, ale na druhou stranu, jen ten kdo je ochoten podporovat malé pivovary po celou dobu výletu si zaslouží Zlatého Regenta. Poslední větší trhlinu, ovšem neovlivnitelnou, bylo až neskutečné vedro, které na dvakrát způsobilo, že jsem byl donucen vydat tak nemožné opatření, jakým je vyhlášením stavu nouze ohrožením účastníků žízní. A tak díky továrnímu produktu Plzeňských pivovarů některé černé ovce výletu nezahynuly žízní. A ještě musím přiznat jednu malou trhlinku v mé osobě. A jakou? To někdy později.
Ale dost bylo sebekritiky. Letos se OVTDBR podařilo skloubit cyklistické výkony s podporou malých pivovarů. Po loňské kritice krátkých tras, se všechny trasy mimo poslední přehouply přes 50 km. Podporu pivovarů se také podařilo velmi slušně zorganizovat. Každý den měl svůj hlavní pivovar, což se podařilo poprvé v historii výletu. Po loňskému roztříštěném ubytování se OVTDBR ubytováním moc nezabýval. Ale nakonec jsme pod širákem strávili jen jednu noc. Ubytování se jaksi nabídlo samo. A nakonec, po počátečním chaosu, byli většinou účastníci ukázněni. A pokud se některý účastník ztratil, vždy se zase našel!
A klasicky na konec musím poděkovat všem účastníkům za hladký průběh výletu, kdy se statečně porvali s neskutečným vedrem, nastraženými kilometry a rekordním počtem půllitrů. Obzvláště musím poděkovat Krtkovi za poskytnutí zdarma hotelu U krtka a zajištění prohlídky pivovaru Rebel, Sandokanovi za zajištění ubytování ve Stankově. A největší díky patří třem sponzorům. Pivovaru Rebel za vzdání se poplatku za prohlídku pivovaru, firmě Hekom za zajištění výroby dresů a zajištění ubytování v Poličce a pivovaru Regent za darování dresů. Věřím, že se i napříště setkáme při 11. ročníku cyklistickopivního výletu Tour de Bohemia Regent aneb Po vlastech Českých za Českým pivem! A jaký mám plán. V roce 2006 to bude už neskutečných 500 let od první dochovalé zmínce o jednom z nejohroženějším pivovaru v České republice. A tak doufám, že dá bůh štěstí a my se příští rok sejdeme v pivovaru Herold v Březnici!

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz