... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Tour de Bohemia Regent 2004

Od Regenta do Evropy

Generální sponzoři 9. ročníku Tour de Bohemia Regent
Po dvou minulých ročnících, podporující i další malé pivovary, 9. ročník Tour de Bohemia Regent (TDBR) změnil svoji podobu. Z českých pivovarů se zaměřil jen na pivovar Regent. Mělo to dva důvody. Po loňské první prohlídce podporovaného pivovaru Platan, se OVRDBR rozhodl konečně dobýt pivovar Regent. A proto se letos v Třeboni nekončilo, ale začínalo. Druhým důvodem byla v rámci oslav vstupu České Republiky do EU návštěva sousedního Rakouska, čímž i letošní ročník byl v něčem první.
Ale i 9. ročník nepřekonal dle mého mínění zatím nejlepší 7. ročník. Letos se nejhoršího hodnocení dočkala organizace ubytování. Bohužel i přes zvýšenou snahu OVTDBR a jeho poradce pro ubytování poskytnout maximální služby, se organizace nesetkala s 100% kladnou odezvou. Vinu nespokojenosti nachází OVTDBR ve všech zúčastněných složkách. Poněkud roztříštěné ubytování v Třeboni (na 3. různých místech) a jeho nedostatečný popis v materiálech padá na vrub OVTDBR a jeho poradce. Ovšem i samotní účastníci mají svůj podíl na negativním hodnocení. Netrpělivost některých jedinců v Třeboni dokonale uváděla prezidenta v šílenství, za což se jim ale musím i omluvit, a dokonce se našli i tací účastníci, kteří nabízeným ubytováním pohrdli a odjeli chrápat do seníku či kam!!! Takže se OVTDB asi v příštích ročnících na organizaci ubytování vykašle a pošle chrápat účastníky do horoucích pekel! Aspoň nás bude míň a prezident se místo účastníkům bude moci věnovat pivu! Další výtka byla směrována na příliš krátkou trasu a větší zaměření na pivo.
No ale skončeme negativním hodnocením a začneme tím pozitivním. Jako největší pozitivní změnu a dalším letošní prvenství bylo zajištění doprovodného vozidla Škoda XY, které řídila Eva Růžičková. Velkou výhodou bylo, že Eva byla všude včas a tím pádem nám dokonale zajistila ubytování, za což jí patří velký dík. Prohlídku Regentu jsem zde už uvedl. A musím říci že se podařila. A asi za největší bombu považuji, že nás provázel podsládek pivovaru Jaromír Čeleda, který se částečně přihlásil na letošní ročník (bohužel mu to nakonec nevyšlo) a já si s ním od ledna do dubna mailoval, aniž bych tušil o koho jde. Další změnou k dobrému byla radikální obměna Základních pravidel (ZP). Obzvláště počítání účastníkům piva vypitá jen při jízdě s pelotonem dokázala udržet peloton takřka po celou dobu kompletní. I tak lze ovšem očekávat do příštího ročníku malé změny ZK. Další změnou, je fakt, že letos nebyli zaznamenáni, žádní účastníci, kteří by nesplnili podmínku účasti minimálně 24 hodin, což naznačuje, že se letošní účastníci všichni soustředily na boj o prvenství. Další pozitivum bylo ostré zavedení sčotlistů, do kterých pomocí razítka medvídka Pú evidoval OVTDBR vypitá piva. Všichni účastníci toto opatření přijali s pochopením a až na jednu vyjímku se podařilo OVTDBR zaregistrovat piva všem účastníkům. Nakonec sčotlisty a obzvláště medvídek Pú měli takový úspěch, že se nakonec známý hit skupiny Lucie Medvídek stal málem hymnou výletu, což na druhou stranu některým účastníkům trochu lezlo na nervy (ovšem prezident to nebyl). Další pozitivum byl počet účastníků. Jelo nás sice o jednoho méně než loni, ale všichni účastníci se zúčastnili po většinu výletu. Celkově hodnotím 9. ročník TDBR jako druhý nej v historii a doufám, že se další již 10. výroční ročník TDBR stane tím NEJ!!!
A když už jsem nakousl 10. ročník TDBR, mám už jistou představu jak by měl vypadat. Centrem pozornosti by měli být opět české malé pivovary jako například Polička, Pelhřimov a jiné. A i délka trasy by měla být delší. A možná se pojede o den déle. Ale nechci předbíhat a tak se necháme překvapit vývojem událostí.
Na konec musí OVTDBR poděkovat všem účastníkům za účast, firmě HEKOM a pivovaru REGENT za podporu výletu a MKO za zorganizování prohlídky pivovaru a zajištění ubytování.

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz