... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Tour de Bohemia Regent 2002

Po stopách malých pivovarů!

7. ročník cyklistickopivního výletu Tour de Bohemia Regent (TDBR) znamenal 2. zásadní zlom v organizaci výletu. OVTDBR definitivně opustil variantu z roku 1998. Poprvé v historii se nejelo přes Deštnou čímž se TDBR odpoutal od výkonnostní varianty Praha – Deštná – Praha. 1. den TDBR potvrdil záměr OVTDBR podporovat i další malé pivovary. Účastníci ochutnali piva pivovarů Rebel, Bernard , Pelhřimov, Ježek a překvapivě i Klášter. Podpora pivovaru Regent vyvrcholila ukončením TDBR v Pivovarské Schwarzenberské pivnici přímo v pivovaru, kde OVTDBR plánuje i konce příštích ročníků. I samotná organizace TDBR dosáhla několik pravidel. OVTDBR se podařilo díky poctivému přístupu některých účastníků zajistit všechny 3 noclehy v místních povolených a povinných hostincích. Již po třetí za sebou se TDBR konal na konci května a OVTDBR plánuje i na dále dodržet tento termín. Díky zvýšenému úsilí účastníků o podporu TDBR se podařilo zvýšit počet účastníků o 4 na 12 účastníků. Poprvé v historii se TDBR zúčastnila žena a velmi úspěšně, když v pivokilometrech předjela i takového borce jako je Milan Ku!
7. ročník byl představen 9.4.2002. Po odhalení pokusu o ovlivnění výsledků 6. ročníku OVTDBR provedl 24.4.2002 úpravu pravidel. Jako každý rok OVTDBR provedl kontrolu části trasy. Letos se zaměřil na konec 1. dne. Přímo v Mrákotíně objevil nádhernou restauraci Na kovárně, ovšem s jednou , ale výraznou vadou. Na místo roku 1998 se zde čepovala jen omezená piva. Ovšem kuchyně byla výborná a tak OVTDBR byl připraven v nejhorším udělit restauraci vyjímku. Po podařeném výletě na Michův kopec a obědě OVTDBR objel několik okolních obcí a našel to co hledal! V Krahulčí nad hospodou U Máců vysel pivní štít Regentu. Na neštěstí měly zavřeno a v telefonním seznamu jsem nenašel žádné číslo. A tak nám nezbývalo počkat až na samotný průběh. Ovšem mimořádná a pochvaly hodná iniciativa Kořky a Zlaťáka přinesla nečekanou změnu k lepšímu. Nejen že ověřili, že na čepu je skutečně Regent, a zajistili na večer gulášek a ráno česnečku, ale podařilo se jim zajistit i nocleh přímo v hostinci!!! A tak po předem dohodnutém hostinci U Jitky v Roseči se spalo i v pátek na místě činu! A jako každý rok i letos mě 100 % slíbil účast věčný neúčastník a po loňsku i vyvrhel MKO. A možná by i jel, kdy si „kokot drevený plechom pobitý“ neporanil nohu. I tak mu OVTDBR po roce vrátil titul „Čestný neúčastník“ (a mimochodem, taky mi půjčil brašny na Přejez Slovenských hor).
Start výletu a počátek páteční trasy byl těsně před startem změněn z důvodu možnosti noclehu v soukromé hospůdce v Horní Pohledi. A tak i zde jsme spali na místě činu! Celý 1. den se jel v naprosté pohodě. Až do poloviny trasy nás doháněli chrti, celá trasa byla už projetá Zdeňkem a Zlaťákem a počasí si uvědomilo, že vynecháváme Deštnou a podle toho se zařídilo. I sobotní trasa by proběhla v naprosté pohodě, kdyby si v té době vedoucí účastník nepřivodil nepříjemný pád a následné zranění lokte, kvůli kterému musel odstoupit. Ke konci dne se i prosadili chrti se svou nechutí jet po místních komunikacích, čímž se připravily o povinnou hospodu. Hned na začátku nedělní etapy se peloton roztrhl a díky pozdějšímu čekání se i dost zdržel. Během dne se dvěma účastníkům podařilo zahrát tragikomickou scénku na téma doživotní roztržka. Nakonec se většině účastníkům podařilo v „hodině dvanácté“ dojet do vytyčeného cíle.
7. ročník vstoupil do historie TDBR jako prozatím nejlepší ročník. Za prvé díky historickému počtu 12 účastníků, čímž se logicky zvýšil počet vypitých piv. I tak ovšem všichni lonští účastníci, až na Milana Ku., dokázali zvýšit jejich spotřebu. Za druhé hodně pomohla i organizace noclehů, kdy se účastníci nemuseli přesouvat z hospůdek na místo spánku. Za třetí ujetím absolutního rekordu 10.552,50 pivokilometrů Krtkem. Poslední historicky první událostí je, propagace v jihočeské příloze nejčtenějšího denníku v Čechách MF Dnes . Na konec stručného hodnocení OVTDBR musí poděkovat Krtkovi, Kořkovi a Zlatákovi za zajištění ubytování a Jirkovi, Jetelovi a Krtkovi za získání nových účastníků.

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz