... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Tour de Bohemia Regent 2001

Sviť sluníčko sviť, nezmokne nám ani niť

Rok 2000 byl pro pivovar Regent od roku 1990 nejhorším rokem. Výstav 113.000 hl piva hovoří za své. Nové vedení JčP, už bez "hrobníka a pana podnikatele" Chvalovského (doufám, že kavalec je tvrdý), nejspíš díky snaze prodat pivovar co nejvýhodněji, prodalo pivovar až 7.8.2000. Novým majitelům bratrům Ferdinandovi a Václavovi Staskovým se už nepodařilo potupný výsledek odvrátit. Tato skutečnost před OVTDBR postavila důležitý úkol. Spojit výkonnostní variantu s variantou podporující pivovar Regent. Po zkušenostech z roku 1998 bylo jasné, že výkonnostní část bude 1. den z Prahy do Deštné a picí další dva dni. Poprvé v historii výletů se OVTDBR rozhodl navštívit sídlo pivovaru Třeboň. A jak se nám úkol podařilo zvládnout? Nebudu ale předbíhat.
Během léta 2000 se mi podařilo dostat Tour de Bohemia Regent na internet. Oficiální zpuštění stránek bylo 2.11.2000. Tomu se také podřídilo představení 6. ročníku. 22.11.2000 OVTDBR zorganizoval 1. zasedání OVTDBR v Restauraci na staré kovárně, kde byl dohodnut pevný termín 6. ročníku. Časné určení termínu 6. ročníku mělo jediný důvod. Donutit jisté čestné neúčastníky k účasti. V polovině dubna jsem po konzultaci s Jirkou definitivně připravil trasu 6. ročníku. Itinerář, organizace výletu, pravidla a podmínky účasti na výletu jsem 17.4.2001 zveřejnil na internetu. 5.5.2001 jsem opět provedl kontrolu části trasy výletu. A jako předloni i letos dostala příprava maxiránu pod pás. Hospoda v Budislavi, která přežila "hrobníka", na začátku samostatnosti pivovaru Regent přešla k Budvaru. Další, ani už ne ránou, byla až trapná a nechutná informace Janíčka, že letos opět nepojede. OVTBR na tuto skutečnost reagoval tím, že mu odejme titul čestného neúčastníka. Janíček se ještě vše snažil zachránit slibem, že bude během termínu výletu šukat 72 hodin v jednom kuse, ale jelikož jsem do dneška nedostal žádné důkazy o jeho aktivitě, titul mu byl odebrán a byl vyloučen ze seznamu zájemců o účast. Janíčka doplnil ještě Pionýr, který musel chlastat pivo na dni Kozla.
Poprvé v historii byly kromě hlavní trasy s mimopražskými účastníky dohodnuty na pátek další výkonnostní trasy. Hlavní trasa vedla z Prahy přes V. Popovice, Čerčany, Postupice, Louňovice p. Bl., Mladou Vožici, Chýnov, Budislav do Deštné. Kořka se Zlaťákem jeli z Havlíčkova Brodu do Deštné přes Humpolec, Kamenici n. L. a Mnich. Jetel pro změnu startoval z Tábora a měl za úkol najít co nejvíce povinných hospod. Počasí se k účasti postavilo čelem a po celý den nás doprovázelo okolním i přímým deštěm. A jelikož Jetel nelenil do Deštné jsme dorazili až půl hodiny po půlnoci. Během trasy jsme zažily jeden defekt, jedno bloudění a několik malých změn trasy.
Sobotní hlavní den byl od začátku poznamenán pozdním startem. Ovšem díky tomu jsme mohli poznat jednu velmi krásnou hospodu. Trasa vedla z Deštné přes Kardašovu Řečici, Hatín, Lomnici n. L. do Třeboně. Počasí opět respektovalo název obce Deštná a odměnilo nás dalším pěkným deštíkem. Poprvé v historii výletů jsme se uchýlili na noc do ubytovacího zařízení.
Nedělní trasa byla poznamenaná ukončením účasti Kučerovci a bohužel i Jirkou. Po dvou náročných dnech jsme trasu zvolili z Třeboně přímo přes Libín a Zvíkov do Českých Budějovic. Počasí unavené předchozími deštíky nás také nechalo na pokoji.
Průběh 6. ročníku opět potvrdil jak je náročné spojovat výkonnostní variantu s podporující. Na rozdíl od loňského roku, kdy byla Regent párty rozdělená do dvou dnů a druhý den se jel v relativně poklidném tempu, letos jsme po výkonnostně (jak do km tak i do piv) náročném 1. dnu absolvovali stejně náročnou Regent párty v jednom dni, která byla ještě ztížená častým výskytem dvanáctek. Po roce se opět podařilo zvýšit počet účastníků o jednoho na 8. Jediné co by se dalo vytknout, bylo jisté nedodržování pravidel první den výletu. Ovšem při tak náročném programu se nelze divit. Na základě těchto skutečností hodlá OVTDBR navrhnout na některém zasedání OVTDBR změnu pravidel. Dále padl návrh, že pokud se do roka nepodaří zajistit v Deštné Regenta, měla by být vyškrtnuta z itinerářů dalších ročníků. I tímto návrhem se OVTDBR hodlá vážně zabývat na některém zasedání OVTDBR.
Jinak fantastickou atmosféru výletu téměř po roce narušilo odhalení největšího podvodu v historii TDBR. Více se dočtete v podrobném popisu!

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz