... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Tour de Bohemia Regent 99

Praha - Deštná - Praha aneb ani nitka nebude suchá

Zkušenost z 3. ročníku a odhodlanost konečně projet plánovanou trasu 2. ročníku z Deštné do Prahy, mě vedly k naplánování 4. ročníku opět v klasické podobě. I když situace okolo pivovaru Regent, díky nechutné politice Jihočeských pivovarů (JčP), tvořené rádoby panem podnikatelem Františkem Chvalovským a jím dosazených kumpánů ve vedení JčP, nebyla nijak veselá, rozhodl jsem se pro tuto variantu. 4. ročník jsem představil až po přejezdu Slovenských hor opět pod názvem Tour de Bohemia Regent s podtitulem Praha - Deštná - Praha aneb ani nitka nebude suchá. Výlet měl opět závazná pravidla. Ovšem povinnost zastavovat v každé hospodě s Regentem tentokrát chyběla. Důvodem byla trasa plánovaná většinou mimo oblast pivovaru Regent a už zmiňovaná situace okolo JčP. Zůstalo pravidlo zakázaných hospod, které bylo rozšířeno o Pražské pivovary z důvodu nekalého zavírání pivovarů, ale i tento bod šlo ve výjimečném případě obejít. Bylo doporučeno pravidlo první hospody po 50 km a dalších po 20 km.
Sobotní trasa vedla z Prahy Spořilova přes Kamenný Přívoz, Bělice, Sedlčany, Opařany, Soběslav do Deštné. Ačkoliv jsme byli všichni dobře naladěni na déšť, stala se někde chyba a po celý den nekápla ani kapka. Cesta proběhla v pohodě až na můj neočekávaný pád a Jirkovo malé bloudění.
Nedělní trasa, naplánovaná už v roce 1997, vedoucí z Deštné přes Obrataň, Načeradec, Vlašim, Sázavu, Jevany do Prahy byla konečně pokořena. K mé a Jirkově radosti se také podařilo stále chrtícím Kučerovcům sjet s trasy a trochu zabloudit.
Velmi malé množství Regentů, vypitých během výletu a jeho absence v Deštné, nastolily otázku, zda se za současné situace okolo pivovaru Regent hodí k vytrvalostní variantě název Tour de Bohemia Regent a zda radši nepoužívat původní název Praha - Deštná - Praha a nebo tuto variantu osamostatnit. Jinak byl 4. ročník hodnocen velice kladně.

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz