... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Tour de Bohemia Regent 98

Veselí nad Lužnicí - Deštná - Praha 98 aneb bude pršet - jedeme do Deštné

Teprve v 3. ročníku se naplno projevuje moje přízeň k pivovaru Regent a to několika změnami. Výlet byl představen už pod názvem Tour de Bohemia Regent s aneb bude pršet - jedeme do Deštné. Trasa už nebyla plánovaná z Prahy do Deštné a zpět, ale 3. den se motala oblastí, kterou silně zásoboval pivovar Regent. Poslední a nejdůležitější změnou bylo vytvoření závazných základních pravidel výletu, z nichž byl nejdůležitější bod č. 3: "Uvidí-li některý z účastníků hospodu či restauraci, kde se čepuje pivo Bohemia Regent, je povinen okamžitě zastavit, upozornit ostatní účastníky voláním Regent a jít objednat všem pivo. Ostatní účastníci uslyší-li toto volání, jsou povinni jít objednané pivo vypít," a bod č. 4 zakazující monopolně se chovající pivovary Prazdroj a Radegast. Tyto změny konečně přinesly zvýšený zájem a začaly výlet orientovat mimo zdolání vzdálenosti Praha - Deštná, také na podporu jednoho z nejstarších pivovarů v Čechách. Jak moc těžký úkol jsem zvolil ukázal průběh výletu.
[K uskutečnění výletu v této podobě napomohlo i rozhodnutí jet v příznivém termínu červencových svátků, které vyšly na neděli a pondělí.]
Páteční trasa vedla z Veselí nad Lužnicí do Radonic, kde se v blízkém lese nocovalo.
Sobotní trasa byla plánovaná z Radonic přes Hlubokou nad Vltavou, Rudolfov, Trhové Sviny, Benešov nad Černou, Pohorskou Ves do Pohoří na Šumavě. Naše podezdření, že Deštná má dost co dělat s deštěm, se potvrdil i tento rok. Večerní slejváček a čekání na zbývající dva účastníky nás donutily ukončit trasu v Pohorské Vsi.
Nedělní plánovaná trasa z Pohoří přes rybník u Zlaté Ktíše, Hojné a Dobré Vody, Horní Stropnici, Suchdol nad Lužnicí, Chlum u Třeboně, Stráž nad Nežárkou, Kardašovu Řečici do Deštné byla dvakrát změněna. Ráno jsme vynechali Pohoří a z Pohorské vsi jeli přímo na Stropnici a po Suchdole z důvodu dalšího vydatného deště jsme vynechali Chlum.
Pondělní trasa z Deštné do Prahy byla převzata z 2. ročníku. Ovšem i tento rok zůstala neprojetá. Náhradní trasa vedla z Deštné přes Choustník, Zárybniční Lhotu do Chotovin. I přes velmi náročné podmínky se po celou dobu nikomu nic zlého nepřihodilo a nikdo nezabloudil.
Poslední den ukázal, že není snadné při výletu podporovat pivovar Regent a poté zdolávat velké vzdálenosti. Je jasné, že příště se budu muset věnovat buď jedné nebo druhé variantě. Jinak ale absolvovaná Regent párty 3. dne byla hodnocena velice kladně. Zpáteční trasa byla opět odložena na další ročník.

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz