... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Praha - Deštná - Praha 97

Po vydařeném zkušebním 1. ročníku jsme se s Jirkou rozhodli, že pokus zdolat vzdálenost z Prahy do Dešné a zpět během 2 dnů zopakujeme. Během léta 1997 jsme vytvořil itinerář 2. ročníku, který tvořily kilometráž, výškové grafy obou dnů a základní organizační pokyny. Výlet byl oficiálně představen několika mým cyklokamarádům 22.6.1997 v restauraci Jenerálka pod názvem Praha - Deštná - Praha 97 s podtitulem a logem Tour de Bohemia Regent. Jak už to u počátku podobných akcí bývá, výlet se nesetkal s velkou odezvou. Nakonec se mi podařilo aspoň ukecat na začátek 1. dne kolegu z práce Láďu.
[Přípravě výletu jsem se začal zabývat pečlivěji a tak trochu jsem očekával větší zájem. Na základě pozdějších ročníků, lze se domnívat, že nejvíce od účast odrazovaly délka trasy s tím, že se jela jen dva dny.]
Sobotní trasa byla plánovaná z Prahy Spořilova přes Petříkov, Týnec nad Sázavou, Neveklov, Votice, Tábor, Planou nad Lužnicí do Deštné. A jako při 1. ročníku se i tentokrát počasí pokoušelo nás odradit od účasti. Na pomoc si vzalo špatnou předpověď, zimu a vydatný několikahodinový déšť. To bylo na naše kvalitní oblečení a dobře situované hospody už moc. Trasu jsme byli nuceni v Sudoměřicích přerušit a použít vlak. Během cesty měl Jirka malý defekt.
Nedělní trasa byla plánovaná z Deštné do Prahy. Ovšem okolnosti nás donutily trasu úplně změnit. Trasa vedla z Deštné přes Leskovice, Červenou Řečici, Kaliště do Světlé nad Sázavou. Cesta proběhla bez defektů a bloudění.
Počasí nám ukázalo, že se vždy nemusí podařit zdolat plánovanou trasu. Také jsme začínali mít pocit, že Deštná nějakým záhadným způsobem přitahuje déšť. I přes tyto skutečnosti byl 2. ročník zhodnocen dobře. Původní trasa 2. dne byla po dohodě s Jirkou odložena na příští ročník.

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz