... když se tak čas od času toulám po našich zemích, rád poznávám nové, ale také se rád navracím už k poznanému ...
... rád zasednu k orosenému poháru a vychutnám si pivo dobré a poctivé ...
Stránky byly
zprovozněny
27.4.2009

počítadlo.abz.cz

Přihlášení pro účastníky výletů

Praha - Deštná - Praha

Na 1. ročníku jsme se s Jirkou dohodli bez jakékoliv přípravy. Dohoda zněla, že pojedeme z Prahy do Deštné a pokud to půjde další den z Deštné do Prahy. Takovou vzdálenost během 2 dnů jsem do té doby nikdy neabsolvoval a netušil jsem, co to se mnou udělá. Byl to prostě pokus s velkou neznámou.
Průběh sobotní trasy se snažila silně poznamenat trvalá přeháňka intenzity od mrholení až po slušný déšť. Ovšem slušná teplota, naše kvalitní oblečení a správně situované hospody nám umožnily tuto přeháňku ignorovat. I přes nepříznivé podmínky nás během cesty nepotkaly žádný defekt a ztráta orientace. V neděli se počasí umoudřilo a nekladlo nám žádné překážky. Cesta proběhla bez defektu, ale s jedním blouděním.
Až na ono bloudění proběhl 1. ročník naprosto v pořádku a na konci výletu jsme s Jirkou konstatovali, že do Deštné nejedeme naposled. Oba jsme v sobotu vytvořil osobní rekord v jízdě v neustálém dešti.
Stále častěji mě pokouší myšlenka, vydat se po stopách prvních ročníků, a zopakovat si původní variantu výletu Praha - Deštná - Praha. Ovšem kdy se dokopám k realizaci nevím. Ale otálet bych neměl, protože stárnem a "moudříme". "Nakopne" nás někdo ... ???

1996-2019 (c) OVRT * Optimalizováno 800 x 600 a více * Prostor poskytl - www.hekom.cz